Devlet Bahçeli: Hakkımızı, hukukumuzu savunmak şeref konumuzdur Devlet Bahçeli: Hakkımızı, hukukumuzu savunmak şeref konumuzdur

Berfin Bitirim-Muhabir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile bir görüşme daha gerçekleştirecek. Yıllar sonra ilk kez CHP’yi ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan bununla birlikte Özgür Özel’e iade-i ziyaret yapmış olacak.

CHP Genel Merkezi'nde gerçekleşecek görüşmenin saat 16.00’da başlayacağı tahmin ediliyor.

18 YIL SONRA BİR İLK

Söz konusu bu ziyaret, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi'ne yaptığı ilk ziyaret olarak tarihe geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan en son, 2006 yılında CHP’nin yeni genel merkezine taşınması dolayısıyla dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal’a “Hayırlı olsun” demek için resmi bir ziyaret gerçekleştirmişti.

ÖZEL, ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİ SONRASI KESİNLEŞTİ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi'nde 2 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdi.

8 yıl aradan sonra gerçekleşen görüşme yaklaşık 1,5 saat boyunca devam etmişti.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Özgür Özel’e de İstanbul Milletvekili Namık Tan eşlik etmişti. Görüşmeden çıkan ilk sonuç, iki lider arasında diyalogun sürmesi oldu.

Editör: Berfin Bitirim