ABD’nin önde gelen üniversitelerinde Filistin yanlısı protestolar devam ediyor. ABD yönetimi yasa dışı faaliyetleriyle öğrencileri engelliyor.

Çin'e ait sahil güvenlik gemileri 158 gündür tartışmalı Senkaku etrafında Çin'e ait sahil güvenlik gemileri 158 gündür tartışmalı Senkaku etrafında

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Andy Ogles, Randy Weber, R-Texas ve Jeff Duncan ile  birlikte geçtiğimiz Çarşamba günü kongereye sunduğu yasa tasarısında üniversite kampüsünde yasa dışı faaliyetten suçlanan ve hüküm giyen herkesin en az altı ay süreyle Gazze'ye gönderilmesini önerdi.

Ogles, "Öğrenciler diğer öğrencileri taciz etmek ve ülke çapındaki üniversite mezuniyet törenleri de dahil olmak üzere kampüs çapındaki etkinlikleri engellemek için derslerini terk etti. Yeter artık" dedi.

Ogles, "Bu nedenle, 7 Ekim 2023'ten bu yana bir Amerikan üniversitesinin kampüsünde yasa dışı faaliyetten hüküm giymiş herhangi bir kişiyi en az altı aylık toplum hizmetini tamamlamak üzere Gazze'ye göndermeye yönelik bir yasa sundum” ifadelerini kullandı.

Weber ise, “Eğer bir terör örgütünü destekliyorsanız ve kampüslerde yasa dışı faaliyetlere katılıyorsanız, kendi ilacınızın tadına bakmalısınız. Bahse girerim ki bu Hamas yanlısı destekçiler bir gün bile dayanamazlar ama hadi diyelim onlara bu fırsatı verin” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi