Berfin Bitirim-Muhabir

İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Tabur'un, İzmir Adliyesi'nde bulunan dinlenme odasındaki duvara silahlar dizdiği ortaya çıkarken, Hakimler Savcılar Kurulu Teftiş Kurulu Başkanı ve yardımcılarıyla bu duvarın önünde vermiş olduğu poz herkesi şoke etmişti. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Oktay Tabur hakkında inceleme başlatıldığını ve yetkisinin sonlandırıldığını kamuoyu ile paylaştı.

Trafo patlayınca mahallenin elektriği kesildi Trafo patlayınca mahallenin elektriği kesildi

ÇEŞİT ÇEŞİT SİLAH ORTAYA ÇIKTI

İzmir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur'un makam odasının arkasındaki dinlenme odasında çekilen fotoğrafta metal panoya 13 tabanca ve 7 uzun namlulu tüfek asılı olduğu ortaya çıkmıştı.

BAKAN TUNÇ'TAN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç söz konusu fotoğrafa ilişkin sosyal medya platformu Twitter (yeni adıyla X) üzerinden açıklama yaptı. Söz konusu İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında inceleme başlatıldı ve yetkisi sonlandırıldı.

Bakan Tunç paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 "Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımız Yargı Etiği ilkeleri çerçevesinde, tüm faaliyetlerinde uygunsuz davranışlardan kaçınmak zorundadırlar. Bu kapsamda, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı hakkında kamuoyuna yansıyan görüntüler ve iddialarla ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Kurulunca inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca ilgilinin, İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı yetkisi sonlandırılmıştır."

Editör: Berfin Bitirim