2018 yılında Aziz Yıldırım’dan görevi devralan Ali Koç, altı yıllık süreçte sil baştan kurduğu kadrolara ve çalıştığı birçok farklı teknik direktöre rağmen camianın şampiyonluk hasretini dindiremedi.

Dile kolay büyük mücadelelerle toplanan tam 99 puan. 100’e bir eksik. Rekor kırılan bir sezon ve Fenerbahçe’nin şampiyonluğu elde edemediği bir yıl. Tarihin en özel rekabetinin yaşandığı Galatasaray-Fenerbahçe çekişmesinde sarı-lacivertlilerin özlemi 10 yıla çıktı. Dört kupa hayaliyle başlanılan sezonda bir bir kaybedildi bütün yarışlar. Deplasmanda elde edilen Galatasaray derbisi zaferi yine baharı getirmedi sarı-lacivertlilere.

Galatasaray'dan çılgın plan Galatasaray'dan çılgın plan

Alkış ve tepki

Ligin son haftasında bir galibiyetten daha fazlasına ihtiyacı olan Fenerbahçe, hayalini kurduğu Konyaspor galibiyeti haberini alamayınca sezonu ikinci tamamladı. 2018’de dümene geçen Ali Koç, 

çalıştığı onlarca farklı teknik adam ve sayısız maliyetli transferlere rağmen camianın arzuladığı başarıları yaşatamadı. Sabır sınavı veren sarı-lacivertli taraftarlar, İsmail Kartal ve öğrencilerini alkışlarken başkan Koç’a tepki gösterdi.

Yanlış transferler

Sezon başında tarihinin en iddialı transferlerine imza atan Ali Koç yönetimi, devre arasında yaptıkları yanlış hamlelerin bedelini ağır ödedi. İşleyen tekere çomak sokma misali Bonucci, Çağlar, Krunic ve Serdar Dursun’un kadroya dahil edilmesi takım ahengini bozdu. Sarı-lacivertliler ocak ayında gönderilen Crespo, Emre Mor ve Lincoln gibi isimlerin boşluğunu dolduramadı.

Editör: Çağlar Aslan