Berfin Bitirim-Muhabir

Zamlı memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranlarının belli olmasının ardından asgari ücrete ara zam tartışmaları yeniden başladı. Memur ve memur emeklilerinin 2024 yılının ikinci 6 ayında alacağı zamlı maaşlar ile SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarındaki artış oranlarıyla birlikte asgari ücretli çalışanlara da zam bekleyenlerin ortaya attığı iddiaların akabinde açıklama geldi.

EMEKLİ ZAMLARI İÇİN TOPLANTI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti TBMM Grup Başkanı Abdullah Güler ve AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emeklilerin maaşlarına zam yapılması için bir araya geliyor. Toplantı açıklamasıyla birlikte asgari ücretle ilgili de haber geldi.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM YAPILACAK MI?

AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, AK Parti tarafından asgari ücrete zamla ilgili bir çalışma yapılmadığını kamuoyunda herhangi bir beklentinin oluşmamasını söyledi.

Gaziantep'te 253 kök kenevir ele geçirildi: 9 gözaltı Gaziantep'te 253 kök kenevir ele geçirildi: 9 gözaltı

Bu açıklamanın ardından asgari ücrete kesin olarak ara zam yapılmayacağı da ifade edilmiş oldu.

“ARA ZAM ÇALIŞMAMIZ YOK”

Abdullah Güler, "Bugün veya yarın emekli maaşlarına düzenlemeyle ilgili toplantı yapacağız. Asgari ücretle ilgili ara zam çalışmamız yok. Böyle bir beklenti olmasın” dedi.

Kaynak: aslinda.com