2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finali’nde karşılaştığı Hollanda’ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda eden A Milli Futbol Takımı’mızda, genç yıldızlarımızın bireysel performansı Avrupa’da ve dünyada ses getirdi. Özellikle Arda Güler, Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu göz dolduran oyunlarıyla dünya basınına haber konusu oldu. Dünyaca ünlü spor gazeteleri Arda Güler için “o özel bir oyuncu” başlığında birleşirken Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu için ise “durdurulamaz” manşetleri atıldı.

SAMET’İN İLK GOLÜ HOLLANDA’YA

Kadıköy'de Mourinho fırtınası! Fenerbahçe, Hull City'i farklı geçti Kadıköy'de Mourinho fırtınası! Fenerbahçe, Hull City'i farklı geçti

Hollanda karşısında A Milli Takım’ımızın tek sayısını kaydeden Samet Akaydın, 10. kez giydiği ay yıldızlı formayla ilk golüne imza attı. Portekiz maçında kendi kalesine attığı golle oldukça eleştirilen 30 yaşındaki stoper, savunmada da oldukça başarılı bir performans göstererek kendisini affettirdi.

Aşağılık Fransız!

Hollanda - Türkiye karşılaşmasının hakemi Clement Turpin, maç boyunca takımımızı ince ince doğradı. Takdir haklarını devamlı rakip takımdan yana kullanan Fransız hakem, 10. dakikada Barış Alper Yılmaz’ın son adam olan De Vrij tarafından düşürülmesini görmezden gelirken sert müdahaleleriyle oyuncularımızı sakatlayan Xavi Simons ve van de Ven'e de kırmızı kart çıkarmadı.

KAYNAK: Aslinda.com

Editör: Çağlar Aslan