Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma gündemin en sıcak maddelerinden biri olmaya devam ederken, yeni bir gelişme yaşandı. Ankara 32’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 61 sanığın yargılanması sürecine devam edilirken yeni gözaltı karar verildi.

İBB Roma seferi için bütçesinden Boeing 737 kiralamış... İBB Roma seferi için bütçesinden Boeing 737 kiralamış...

4 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

.Suç örgütü ile ilgili iddialarda adı geçen ve Ayhan Bora Kaplan'ın avukatı ile buluştukları iddiası sosyal medyada yer alan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan, İçişleri Bakanlığı tarafından geçen hafta görevden uzaklaştırıldı. İddialarla ilgili mülkiye müfettişleri görevlendirildi.

Resim 2024 05 15 163633112

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da iddialar üzerine 'Suç işlemek için anlaşmak', 'Adil yargılamayı ve tanığı etkilemeye teşebbüs', 'Görevi kötüye kullanma' ve 'Suçluyu kayırma' suçlarından resen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında dün 3 polis müdürü ve komiser U.G.'nin ikametlerinde arama yapıldı. Aramalarda bazı dijital materyallere el konuldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün 4 isim hakkında gözaltı kararı verdi ve şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "Gizli tanık S.S.'nin ifadesinde geçen iddialarla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görev yapan 4 kamu görevlisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş olup, gözaltı kararı icra edilmiştir. Soruşturma işlemleri titizlikle yürütülmektedir" ifadeleri kullanıldı.