Gökhan Erek / Muhabir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, suikast sonucu öldürülen Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüşme yapacağının açıklanmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin ne yorum yapacağı kamuoyu tarafından merak ediliyordu.

“BİZCE MAHSURU YOKTUR”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğal olarak herkesle görüşebileceğini, herkesi dinleyebileceğini belirterek, “Bizce mahsuru yoktur. Mahsurlu olan taraf aslı olmayan söylentileri, gemi azıya alması, fitnenin kamçılanmasıdır. Kaynayan dedikodu kazanının basıncını düşürmek alternatif yol olarak değerlendirilmeli. Maşayı değil tutan ve tutturan elleri de görmeliyiz.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti'de bir istifa daha! Seyithan İzsiz sosyal medyadan duyurdu... İYİ Parti'de bir istifa daha! Seyithan İzsiz sosyal medyadan duyurdu...

“DİK DURDUK DOĞRU OLDUK DÜZGÜN YAŞADIK”

Bahçeli, dolduruşa gelerek davalarını sürdürmediklerini hatırlatarak, “Dibi görünmeyen kuyulardan susuzluğumuzu gidermek için dahi olsa su içmedik. Dik durduk, doğru olduk; düzgün yaşadık. Kalbimizde Allah inancı, kaderimizde millet iradesi, arkamızda şehitlerimizin hatırası, ömrümüzde lider ülke Türkiye'nin hayali ile aralıksız yürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ HEDEF HALİNE GETİRMEK İSTEYENLERE TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Son zamanlarda Türkiye aleyhine tehdit sarmalının gittikçe ilerlediğini anımsatan Bahçeli, “provokasyonlara hız verildiğini görüyoruz. Türkiye'yi hedef haline getirmek isteyenlere taviz vermeyeceğiz. Tersi olursa milletimizin yüzüne bakamayız.” diye konuştu.

Muhabir: Gökhan Erek