Gökhan Erek / Muhabir

Atanamayan Öğretmenler konusu Türkiye’nin en çok konuşulan ve çözüm bekleyen konuları arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada farklı branşlarda 20 bin öğretmen alımı yapılacağı duyuruldu

“BU DRAM SONLANSIN”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli de partisinin grup toplantısında atanamayan öğretmenler ile ilgili, Ümit ederim ki yeni yüzyılda atanamayan tek bir  öğretmen kalmasın. Bu dram artık sonlansın.” dedi. 

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU’NDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ’NE DESTEK

Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine gelecek, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda Yapılacak Değişiklik Teklifi’ni de destek vereceklerini ifade etti.

e-YÖKDİL sonuçları açıklandı e-YÖKDİL sonuçları açıklandı

“ÖĞRETMENLERE YÖNELİK HER NEVİ ŞİDDETİ LANETLİYORUZ”

İstanbul Eyüpsultan’da 17 yaşındaki  öğrencisi tarafından katledilen lise müdürü İbrahim Oktugan’ı hatırlatan Bahçeli sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Son örneği Eyüpsultan’da yaşanan bir okul müdürümüzün katledildiği elim hadise ile öğretmenlerimize yönelik her nevi şiddeti lanetliyor, faillere tutuksuz yargılama yerine doğrudan tutuklama tedbirlerinin uygulanacak olmasını da son derece adil, isabetli ve yerinde görüyoruz.” 

Muhabir: Gökhan Erek