İstanbul Bahçelievler'de Zafer Mahallesi Yadigar sokakta 27 Haziran Perşembe günü sabaha karşı 04.45 sıralarında bina kısmen çöktü.

Binanın çöktüğü sırada yanında ve arkasında bulunan 3 binaya daha zarar verdiği tespit edildi. Belediye ekipleri çöken binanın yanında ve arka sokağında bulunan dairelerde yaşayan vatandaşları tahliye etti.

Tutukluluğuna itiraz edilmişti! Mahkemeden 'Dilan Polat' kararı Tutukluluğuna itiraz edilmişti! Mahkemeden 'Dilan Polat' kararı

Binalarda incelemeler devam ederken, yan tarafta ve arka sokakta bulunan binalarda yaşayan vatandaşlara eşyalarını almak için belediyeden izin çıktı. Zabıta ekiplerinin gözetimi altında yarım gün aralıklarla dairelerdeki eşyaların çıkarılmasına izin verildi. Evlerini tahliye eden vatandaşlari eşyalarını yeni kiraladıkları evlerine ya da akrabalarının yanına götürüyor. Binada yaşayan vatandaşlara belediye tarafından yatılı okul pansiyonlarında konaklama imkânı da sağlanıyor.

"EŞYALARIMIZI ÇIKARMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ"

Kardeşinin dairesindeki eşyaları tahliye eden Murat Kandonmuş, "Arkadaki bina çöktüğü zaman, bu binanın arkadaki balkonuna vuruyor diğer binanın da arkadaki balkonuna vuruyor hasar alıyor zaten. Belediye geldi burayı mühürledi bize biraz izin verdi yarım saat ufak tefek eşyalarımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Şu anda burada bu aileler tamamen mağdur yani. Kimse şu anda durmuyor. Çoğunun eşyası duruyor, yengem geldi belediyeden izin aldı. Ben de arkadaşımı aldım beraberiz zaten. Şu anda bir yer bulduk eşyaları oraya koyacağız. Ev bulduktan sonra bunları eve taşıyacağız" şeklinde konuştu.

Editör: Merve Çoban