Gökhan Erek / Muhabir

 Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum, sosyal medya hesabı Twitter (yeni adıyla X) üzerinden açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ŞÜKRANLARINI SUNDU

 Bakan Kurum, Türkiye Yüzyılı’nın Şehirlerini kurmak, ülkeyİ deprem ve iklim kaynaklı afetlere hazır hale getirmek için çıktıkları yolda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını sundu.

ÖZHASEKİ’YE TEŞEKKÜR

Bakan Kurum, önceki Bakan Mehmet Özhaseki’ye millet için verdiği emek, döktüğü ter döktüğü için teşekkür etti.

“ACİLEN DÖNÜŞTÜRÜLMESİ GEREKEN YUVALARIMIZ DÖNÜŞTÜRÜLECEK”

Bakan Kurum, bir saniye dahi kaybetmeyeceklerini belirterek, “Asrın Felaketi’nden etkilenen tüm şehirlerimize koşacağız. 650 bin konutumuzu afetzede kardeşlerimize teslim etmek için gece gündüz çalışacağız. İstanbul’da acilen dönüşmesi gereken yuvalarımızı süratle dönüştüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL KONUTLARI İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

TOKİ aracılığı ile ev sahibi olmayan tek bir dar gelirli vatandaş kalmayıncaya kadar sosyal konutları inşa etmeye devam edeceklerini ifade eden Bakan Kurum, paylaşımına şu satırları ekledi, “İklim krizine karşı çözüm üretecek son nesil biziz. İklim değişikliğiyle mücadele ve uyum politikalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Ortak evimiz dünya ve cennet vatanımız için; Sıfır Atık çalışmalarımızı, yeşil alan uygulamalarımızı daha da yaygınlaştıracağız.”

“DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YANLARINDA OLACAĞIZ”

Bakan Kurum, dün olduğu gibi bugün de milletin her anında hep yanında olacaklarını da paylaşımına ekledi.

Yolcu treni otomobile çarptı: 3 ölü Yolcu treni otomobile çarptı: 3 ölü
Kaynak: aslında.com