Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Uraloğlu, kadın voleybolcuların ekonomi sınıfında uçmalarına tepki gösterdiğini sosyal medya üzerinden öğrendiğini dile getirdi.

Bakan, söz konusu olayla ilgili açıklama yaptı: “Ardından Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanıyla konuştum. Kendisi bana şunu söyledi: Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik." 

THY'nin millî takımlar ile yüz binlerce dolarlık sponsorluk anlaşmaları bulunduğuna işaret eden Uraloğlu, “Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıkça söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz.” dedi. 

MİLLİ VOLEYBOLCULAR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ 

Milletler Ligi maçları için 13 saatlik yolculukla ABD’ye uçan A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları, Türk Hava Yolları (THY)’nın tarifeli uçağında ve ekonomi sınıfında uçmalarına tepki gösterdi.

Milli takım oyuncularından Ebrar Karakurt, seyahatlerine ilişkin paylaştığı fotoğrafta THY hesabını etiketleyerek “Teşekkürler THY. Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam. Bize gelince ekonomi!” diye yazdı.

Takım kaptanı Eda Erdem de paylaşımında THY hesabını etiketleyerek, “Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz” ifadesini kullandı.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin trafik denetimine katıldı Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin trafik denetimine katıldı

Takımın bir diğer oyuncusu Zehra Güneş ise “En azından koridor ayırmışsınız” paylaşımı yaptı.

Filenin Sultanları’nın paylaşımları sonrası konuya ilişkin sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi