Burcu Balta - Özel Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son bir haftadır yurt genelinde düzensiz göçle mücadele kapsamında gerçekleştirilen KALKAN-25 operasyonunun ayrıntılarını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, provokatörlere izin vermeyeceklerini söyleyerek, "Milli menfaatlerimiz doğrultusunda; kamu düzeni ve güvenliğimizden asla taviz vermeden, insan haklarına, hukuka, medeniyet değerlerimize uygun olarak göç ile aralıksız mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz" ifadesinde bulundu.

Son 1 haftadır süren 'KALKAN-25' operasyonlarında, 100 operasyon gerçekleştirildiğini ifade eden Yerlikaya, 149 göçmen kaçakçılığı organizatörünün yakalandığını söyledi.

Yakalanan organizatörlerden 42 kişi tutuklandı, 21'i adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 2 bin 563 kaçak göçmen yakalandı.

Bakan Yerlikaya, "Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı" diye belirtti.

Wattpad'den Türkiye açıklaması! Wattpad düzeldi mi, ne zaman erişime açılacak? Wattpad'den Türkiye açıklaması! Wattpad düzeldi mi, ne zaman erişime açılacak?
Kaynak: aslinda.com