Berfin Bitirim-Muhabir

İsrail binlerce sivilin sığındığı bölgeye bomba yağdırdı! Ömer Çelik'ten kınama... İsrail binlerce sivilin sığındığı bölgeye bomba yağdırdı! Ömer Çelik'ten kınama...

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da birbirine rakip olan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum’u tebrik edip etmeyeceği merak edilen konulardan biri oldu.

Murat Kurum Resmi Gazete'de yayımlanan kararla önceki gün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak yeniden koltuğa oturdu.

YAPACAĞI YORUM MERAK KONUSUYDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla aylar sonra yeniden bakanlığa geri dönen Murat Kurum içinse Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı yorum merakla bekleniyordu.

SOSYAL MEDYADAN TEBRİK ETTİ

Dün akşam saatlerinde X sosyal medya platformundaki hesabından bir paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve Murat Kurum’u tebrik etti. İmamoğlu’nun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun Sağlık Bakanı olmasını tebrik eder yeni görevinde başarılar dilerim. Ayrıca yerel seçimde İstanbul’da yarıştığımız Sayın Murat Kurum’a da yeniden atandığı Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı görevinde üstün başarılar diliyorum”

Editör: Berfin Bitirim