Berfin Bitirim-Muhabir

Almanya'nın ev sahipliğindeki EURO 2024 futbol turnuvasında Merih Demiral'ın 'bozkurt' işareti yapmasının ardından Türkiye ve Almanya arasında diplomatik gerilim artarak devam ediyor. Türkiye'nin Almanya Büyükelçisi dün Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştı. Bugün ise Almanya aynı adımı attı.

MERİH DEMİRAL VE 'BOZKURT' İŞARETİ

Merih Demiral, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen EURO 2024 turnuvasında Türkiye'nin maçlarından birinde 'bozkurt' işareti yapmıştı. 'Bozkurt' işareti, Türkiye'de milliyetçi ve ülkücü hareketin sembolü olarak biliniyor. Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu sembolün Alman stadyumlarında kabul edilemez olduğunu belirterek, UEFA'ya yaptırım uygulaması çağrısında bulunmuştu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Nepal'deki uçak kazası için taziye mesajı Dışişleri Bakanlığı'ndan Nepal'deki uçak kazası için taziye mesajı

Bu olay, iki ülke arasında diplomatik bir gerilime neden oldu ve her iki ülkenin büyükelçileri karşılıklı olarak Dışişleri Bakanlıklarına çağrıldı. Gelişmelerin nasıl sonuçlanacağı ve UEFA'nın bu konuda nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor.

Editör: Berfin Bitirim