Saat 11.30 sıralarında Bolu'nun Aktaş Mahallesi İmaret Meydanı'nda dikkat çekici bir olay yaşandı. Levent Ü., üç ay önce Ankara'dan Bolu'ya taşınmıştı ve ailesiyle birlikte parklarda konaklıyordu. Meydanda, eşi ve bir oğlu yanında iken bıçakla kendine zarar vermeye başladı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis geldi ve Levent Ü.'yü kendine zarar vermemesi için ikna etmeye çalıştı. Levent Ü., gazetecilere röportaj vermesi koşuluyla elindeki bıçağı bıraktı.

GAZETECİLERLE KONUŞTU

Gazetecilere konuşan Levent Ü., ayda sadece 2 bin lira gelirle geçinmeye çalıştığını belirterek, "Yedi çocuğum var. Ev kiralamak istesem kira ödeyemiyorum. Hep sokakta mı yaşayacağız? Çocuklarımla birlikte ne yapacağımı bilemiyorum. Kimseye zararımız yok ama bu gelirle nasıl kira ödeyebilirim? Yıllarca sokakta mı kalacağız?" ifadelerini kullandı.

Röportajın ardından Levent Ü., sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Bu arada Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri, ailesine yardımcı olmak amacıyla eşi ve oğlunu kuruma götürdü.

6 ARACI VARMIŞ

Aileye yardım etmek amacıyla harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri, kimlik bilgilerini talep etti. Ancak aile bilgi vermekte direnince, polis aracılığıyla yapılan sorgulamada Levent Ü.'nün farklı illerde 1'i lüks olmak üzere toplam 6 araç kaydının olduğu ortaya çıktı. Bu durumun açığa çıkması üzerine aile, kurum binasından kaçarak uzaklaştı.

Adana-Pozantı-Ankara Otoyolu'nda Kurban Bayramı yoğunluğu Adana-Pozantı-Ankara Otoyolu'nda Kurban Bayramı yoğunluğu

Olayla ilgili adli soruşturma başlatıldı.

Editör: Berfin Bitirim