Gökhan Erek / Muhabir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, söylem ve eylemleri ile dikkatleri üzerine çekerken, siyasette yumuşama ve diyalog sürecinin de kapılarını araladı. Özel, son günlerde ise genel başkanlığının  ilk dönemlerinden farklı bir strateji izlemeye başladı ve siyasetteki iklimde değişiklik yaşandı.

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük de bugün kaleme aldığı yazısında Özel ile ilgili değerlendirmeler ve uyarılarda bulundu.

SÖYLEM DEĞİŞİKLİĞİ YAŞANDI

Özgür Özel’in yerel seçimlerden sonra muazzam bir dil kullandığını ifade eden Küçük, şunları kaydetti, “Bunun da meyvelerini alıyor. Ancak Yılmaz Özdil ve o dili kullananlara yenildi gibi. "Erken seçim istemiyorsun" diye eleştirip dururken, birden erken seçim istemeye başladı.”

“AK PARTİ’NİN AKSİNE DİL AÇISINDAN İYİ BİR STRATEJİ İZLİYOR”

 Küçük, Özel’in AK Parti’nin aksine kullandığı dil açısından iyi bir strateji izlediğini hatırlatıp, “CHP iktidar olmak istiyorsa sağ muhafazakârlardan oy alması lazım. Koyu Kemalist bir dille hedefe varması imkânsız. Özgür Bey, 31 Mart’ta alınan oyun hepsinin CHP’nin oyu olmadığını biliyor.” ifadelerini kullandı.

ÖZEL VE CHP NASIL BAŞARILI OLUR?

Özel ve CHP’nin, kendi küçük iktidarlarını devam ettirmek isteyen Özdil kafasına yenilmezse; başarılı olabileceğini vurgulayan Küçük, sözlerine şu satırları ekledi, “Yoksa bir 47 sene daha iktidar beklerler. CHP’de ‘küçük olsun benim olsun’ diyenler fazla. İktidar olmak gibi derdi olmayanlar var. Özgür Bey onları saf dışı bırakırsa önü açık.”

“MEDYA İLE YOL ALINMAZ”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uğur Dündar’ı, Özgür Özel’in Yılmaz Özdil’i tek hamleyle bitirdiklerini aktaran Küçük, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Medya ile yol alınmaz. Alınsa AK Parti 31 Mart'ı alırdı. Veyahut geçmişte CHP iktidar olurdu. Özgür Bey "Derin CHP"ye boyun eğmemeli.”

MHP’li Büyükataman’dan Devlet Bahçeli’nin elini öpen özel harekât polislerine tepki gösteren Özgür Özel’e tepki MHP’li Büyükataman’dan Devlet Bahçeli’nin elini öpen özel harekât polislerine tepki gösteren Özgür Özel’e tepki

Kaynak: aslında.com