Erdoğan-Miçotakis görüşmesi sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında konuşuyor...

Başörtüsü nedeniyle reddihakim talebine soruşturma! Bakan Tunç tepki gösterdi! Başörtüsü nedeniyle reddihakim talebine soruşturma! Bakan Tunç tepki gösterdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortak basın toplantısındaki açıklamalarından satır başları:

Görüşmelerin hayırlı olacağı inancındayız. Türk Yunan ilişkilerindeki sorunları ele aldık. Sorunlarımızı uluslararası hukuk çerçevesinde çözmek istiyoruz. Yunanistan ile terörle mücadele konusunda anlayış birliğimiz giderek güçleniyor. Komşumuz ve NATO müttefikimiz Yunanistan'dan beklentilerimizi paylaştık. İlişkilerimizdeki olumlu atmosferin Yunanistan'daki Türk soydaşlarımızın haklarına katkı sağlamasına bekliyoruz. Hedefimiz ikili ticareti 10 milyar dolara çıkarmak.

Uluslararası toplum Gazze'deki katliam karşısında sesini artık daha gür çıkarmalı. Tüm vicdanlı insanları bir kez daha saygıyla selamlıyoruz. Filistinli kardeşlerimiz adına sayın Başbakan'a teşekkürlerimi iletiyorum. Filistin devletini tanımaya yönelik diplomatik temasları yürütmeye devam edeceğiz.

Görüş ayrılıklarına rağmen diyalog kanallarını Yunanistan ile açık tutuyoruz. Türkiye kültürel mirasın korunması konusunda örnek alınan bir ülkedir. Kariye Camimizi yeniden ibadete ve ziyarete açtık. UNESCO kültür varlığı olan her bir eserin korunmasına büyük önem veriyoruz. Kariye Camisi de herkesin ziyaretine açıktır.

ERDOĞAN "BİR KONUDA MUTABIK KALAMADIK" DİYEREK MİKROFONU DEVRALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis'in Hamas'ın terör örgütü olduğu yönündeki söyleminin ardından mikrofonu alarak, "Hamas'ı ben terör örgütü olarak görmüyorum. Hamas bir direniş örgütüdür. Bu yaklaşımınıza katılmıyorum. Bunca Hamas'lı öldürülüyor, tüm Batı bunlara her türlü silahla saldırıyor." dedi. 

TÜRKİYE - YUNANİSTAN İLİŞKİLERİNDE YENİ PERDE 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmi törenle karşıladı.

Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmesi başladı.

Micotakis Erdogan Ankarada Gorusuyor

Erdoğan ve Miçotakis, merdivenlerde Türkiye ve Yunanistan bayrakları önünde tokalaşarak poz verdi.

Baş başa görüşmenin ardından Erdoğan ve Miçotakis, heyetler arası görüşmeye başkanlık edecek, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis onuruna akşam yemeği verecek.