Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Netanyahu ortaya koyduğu soykırım yöntemleri ile Hitler'i de kıskandıracak seviyeye gelmiştir. Hamas ateşkese razı oldu ancak İsrail, Gazze'nin tamamını işgal hevesi nedeniyle bahaneler üretip ateşkes istemiyor. Zulüm ve katliam devam ediyor"  ifadelerini kullandı.

Türkiye-Yunanistan ilişkilerine değinen Erdoğan, "Ege Denizi'nin iki yakasında barışın ve huzurun ebediyen hakim olması için elimizden geleni yaparız. İki ülkenin iki duvar arasına sıkıştırılmaya çalışılan ilişkilerini rahatlatmak ve o önyargılarla bezeli duvarları yıkmak elimizde" şeklinde konuştu.

Doğu Akdeniz'de hidrokarbon faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgede Türkiye'nin içinde bulunmadığı enerji platformunun başarılı olması güçtür. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerde ABD'nin denge politikasını muhafaza etmesinden yanayız. (Yunan adalarına kapıda vize uygulaması) Aslında tüm bunlara lüzum kalmaması ve AB'nin Türkiye'ye vize serbestisini tanıması gerekir" dedi. 

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrailli Bakana tepki: Gündemi değiştirmeye yönelik faydasız çaba Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrailli Bakana tepki: Gündemi değiştirmeye yönelik faydasız çaba

Editör: Leyla İlhan