Gökhan Erek / Muhabir

İsrail, Gazze ve Filistin’de soykırım ve insan katliamlarına devam ederken son olarak da Refah’taki bir çadır kampını bombaladı ve aralarında kadın çocukların da olduğu 45 sivil hayatını kaybetti. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında İsrail’in Refah saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

“İNSANLIĞA BU KADAR MI DÜŞMANSINIZ?”

İsrail'in Gazze'deki soykırımın Refah'taki saldırılar ile daha kanlı safhaya girdiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Çadırlara düzenlenen saldırılarda 45 masum Filistinli şehit edildi. Görüntülere kalp dayanmıyor. Bir baba kafası kopmuş bebeğini çaresizlik içinde eğer kaldı ise dünyanın vicdanına gösteriyor. Hangi günahından dolayı öldürdünüz, şu masum yavrucuktan ne istediniz, 15 bin masum çocuktan ne istediniz. İçinizde insanlıktan kırıntı kalmadı, hiç mi haddiniz hududunuz yok, insanlığa bu kadar mı düşmansınız, içinizde vicdan kırıntısı da mı yok?”

“EY ABD BU KAN SENİN ELİNE DE ULAŞTI”

Masum bebeğin kafasını kopartmayı hiçbir inancın, ideolojinin meşru gösteremeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  şunları kaydetti, “Dünya bir hastanın, manyağın, psikopatın, kanla beslenen vampirin barbarlığını canlı yayında izliyor. Ey ABD bu kan senin eline de bulaştı. Sen de bu soykırımdan en az İsrail kadar sorumlusun. Ey Avrupa başkanları bu barbarlığa siz de ortak oldunuz, çünkü sustunuz. Yardım konvoylarını, camileri, hastaneleri vurdular sustunuz.”

15 Haziran Cumartesi günü kargolar açık mı, yarım gün mü? Kurban Bayramı arifesinde kargolar dağıtım yapıyor mu? 15 Haziran Cumartesi günü kargolar açık mı, yarım gün mü? Kurban Bayramı arifesinde kargolar dağıtım yapıyor mu?

“SADECE İNSANLIK VE BEBEKLER ÖLMEDİ”

Gazze'de sadece insanlık, bebekler ölmediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazze'de sadece soykırım yaşanmıyor, basın özgürlüğü, çocuk hakları da ölüyor. Kimse çıkıp da bize ifade özgürlüğünden bahsetmesin.” ifadelerini kullandı. 

“GAZZE’DE İNSANLIĞI AVRUPA’DA KENDİ DEĞERLERİNİ ÖLDÜRDÜ”

İsrail’in Gazze'de insanlığı, Avrupa'da kendi değerlerini öldürdüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şu satırları ekledi “Her platformda dünya beşten büyüktür diye haykırıyoruz. Ey BM 21. yüzyılda canlı yayında insanlığın soykırımı durduramayacaksan sen ne işe yararsın. Dünyanın geleceği 5 ülkeye kaldı ise ne gerek var o binalara.”

Muhabir: Gökhan Erek