Gökhan Erek / Muhabir

Milli Futbolcu Merih Demiral’ın, Avustralya maçında yaşanan galibiyet sonrasında yaptığı ‘Bozkurt İşareti’ne Almanya’nın verdiği tepki ve UEFA’nın da soruşturma sürecini başlatmasının ardından tepkiler gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Astana dönüşü sonrası Almanya’nın Merih Demiral kararı hakkında açıklamalarda bulundu.

ALMANYA VE FRANSA CEVABI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya’nın Bozkurt İşareti eleştirilerine “Kimse Almanların formalarında kartal var diyor mu? Kimse kalkıp da Fransızların formasında horoz var, niye horozlanıyorsun diyor mu?” şeklinde cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözde müttefiklere sert tepki! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sözde müttefiklere sert tepki!

“HEYECANINI O GÖRÜNTÜYLE VERDİ”

Demiral’ın heyecanını Bozkurt işareti ile gösterdiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun üzerine de malum Dışişleri Bakanlığımız bunların yetkililerini çağırdılar, gerekli adımlar da buna göre atılıyor.”

“FEVKALADE BİR DURUM OLMAZSA GİDECEĞİZ”

Bütün meselenin cumartesi günü oynanacak Türkiye-Hollanda maçı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, sahadan galibiyetle ayrılarak bir üst tura çıkalım. Fevkalade bir durum olmazsa, maça gitme kararımızı verdik.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: aslında.com