Gökhan Erek / Muhabir

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Düzenlemesi’nden 8 Eylül 1999 ve öncesi sigorta girişi olanlar yararlandı ve milyonlarca çalışan yaş şartsız emekli oldu. 

Ancak 2000 yılı sonrası SGK’lı olanlar, aynı haklardan yararlanamadılar ve yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi noktasında her platformda seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Bolu Tüneli'nde tatil yoğunluğu Bolu Tüneli'nde tatil yoğunluğu

DERVİŞOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu da Halk Tv ekranlarında yayınlanan Kürşat Oğuz ve Barış Terkoğlu ile Gündem Özel Programı’nda EYT’den gün, ay, yıl farkıyla yararlanamayan mağdurlar hakkında açıklamalarda bulundu.

“HAK VE HUKUKLARINI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”

Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında gün, ay, yıl farkıyla emeklilik hakkı edemeyen mağdurlar için konuşma yapmak istediğini ancak yoğunluk nedeniyle unuttuğunu hatırlatarak, “Bugün partimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında Emeklilikte Adalet Derneği mensupları vardı. Onlar biliyorsunuz, 1 gün, 1 ay, 1 yıl yüzünden emekli olabilmek için 17 yıl çalışmak mecburiyetinde bırakılan bir grup. İYİ Parti olarak onların hak ve hukuklarını sonuna kadar savunacağımızı buradan ifade ediyorum.”

“GRUBUMUZU ŞEREFLENDİRDİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Dervişoğlu,  Emeklilikte Adalet Derneği mensuplarının parti grubunu şereflendirmiş olmaları münasebetleri ile de kendilerine teşekkür ettiğini de sözleri ekledi. 

Muhabir: Gökhan Erek