Berfin Bitirim-Muhabir

Antalya'da orman yangını Antalya'da orman yangını

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in AK Parti Kızılcahamam kampında yaptığı açıklamaların ardından bazı haber sitelerinde yer alan haberlerle ilgili açıklama yapıldı. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medya üzerinden kamuoyunu bilgilendirdi.

"AK PARTİLİ BELEDİYE İDDİALARINI" YALANLADI

Bakan Şimşek'in açıklamalasında sadece AK Partili belediyelere yönelik olduğu şeklinde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığına vurgu yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in AK Parti Kızılcahamam kampında yaptığı açıklamaların, sadece AK Partili belediyelere yönelik olduğu şeklinde haberlerin servis edildiği belirlenmiştir. Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Şimşek'in açıklamaları sadece AK Partili belediyeleri değil tüm belediyeleri kapsamaktadır. Bakan Şimşek’in AK Parti Kızılcahamam kampında yerel yönetimlerle ilgili yaptığı sunum, ülkemizdeki belediyelerin genel mali durumunu içermekte olup uyarıları da bu kapsamda genel olarak tüm belediyelerin işleyişiyle ilgili olmuştur. Dolayısıyla Bakan Şimşek, herhangi bir siyasi partinin belediye başkanlarını hedef alarak değil, tüm belediyeleri kapsayacak şekilde açıklamalarını gerçekleştirmiştir"

Kaynak: aslinda.com