Gökhan Erek / Muhabir

Milli Futbolcu Merih Demiral'ın Avustralya maçında kazanılan zafer ile Bozkurt işareti yapmasının ardından UEFA Demiral'a soruşturma açtı ve 2 maç men cezası verildi.

“BOZKURT İŞARETİ YAPTIĞI İÇİN YARGILANDI” İDDİASI

Demiral'a yapılan haksızlığın ardından ilgili toplumun farklı kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken bir kadının 2015 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bozkurt İşareti yaptığı için yargılandığına dair açıklama yapıldı.

Türkiye'den tüm dünyaya Kıbrıs mesajı Türkiye'den tüm dünyaya Kıbrıs mesajı

Sözcü Gazetesi ise 8 Temmuz 2024 manşetine iddia sahibi kadını taşıdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de konu hakkında açıklamalarda bulundu.

BAZI BASIN YAYIN ORGANLARINDA YER ALAN HABERLER

DMM, UEFA'nın Merih Demiral'a verdiği cezanın ardından bazı basın yayın organlarında yer alan, "2015 yılında bir kadın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konvoyuna bozkurt işareti yaptığı için gözaltına alınıp yargılanmıştı" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

“HERHANGİ BİR ŞEKİLDE SÖZ KONUSU DEĞİL”

DMM, bahse konu haberde geçen iddia ve yargılama sürecinde "bozkurt işareti"nin  herhangi bir şekilde söz konusu olmadığını belirtti.

NELER YAŞANMIŞTI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs 2015 tarihinde Uşak ili ziyareti esnasında S.K isimli şahıs Cumhurbaşkanımıza hitaben sözle hakarette bulunduğunun güvenlik görevlilerince tutanağa bağlandığını aktaran DMM, paylaşımına şu satırları ekledi, "Uşak Cumhuriyet Başsavcılığının 2015/5484 soruşturma numarası ile Cumhurbaşkanına hakaret suçundan soruşturma yürütülmekle adı geçen şahıs hakkında Uşak 2. Asliye Ceza Mahkemesine kamu davası açılmıştır."

"BERAATINA KARAR VERİLDİ”

DMM, yapılan yargılama neticesinde şahsın beraatına karar verildiğini de paylaşımına ekledi

Kaynak: aslında.com