İstanbulluların kabusu Yenibosna durağında çalışma! Şerit daraltılacak... İstanbulluların kabusu Yenibosna durağında çalışma! Şerit daraltılacak...

Gökhan Erek / Muhabir

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medya hesabı Twitter (yeni adıyla X)  üzerinden yapılan paylaşımda “Bazı basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medyada paylaşılan, “Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda gölge sınıfı oluşturup yılda bir kez bile okula gelmeyen yabancı uyruklu öğrencilere karne verecek.”  iddiası doğru değildir.” Ifadelerine yer verildi.

NAKİL OLARAK GELEN ÖĞRENCİLER

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk döneminde İstanbul’daki çeşitli okullardan nakil olarak 12 yabancı uyruklu öğrencinin geldiğini açıklayan DMM, paylaşımını şu şekilde sürdürdü, “Nakil geldikten sonra sürekli devamsızlık yapan öğrenciler için bugüne kadar hiçbir not girişi yapılmamıştır. Söz konusu öğrencilere karne düzenlemesi yapılması da söz konusu değildir.”

“SINIF GEÇMELERİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

İlgili öğrencilerin, E-Okul sisteminde kayıtlı oldukları için sistem üzerinde sınıf tekrarı yazan boş karneler görünebilmekte olduğunu aktaran DMM, “İlk dönem not almamış ve bugüne kadar herhangi bir not verilmemiş öğrencilerin 12. sınıf puanları oluşmayacağı için sınıf geçmeleri mümkün değildir. “ ifadelerine yer verdi.

“ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR ETMEYİNİZ”

Sınıf geçemeyen öğrenciye diploma düzenlenmenin de söz konusu olmadığını belirten DMM, paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, “Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz.”

Muhabir: Gökhan Erek