Gökhan Erek / Muhabir

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medya hesabı Twitter (yeni adıyla X) üzerinden yaptığı açıklamada "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Gurbetçiler yıllık 2000 € vatana destek vergisi verecek” iddiası doğru değildir." ifadelerini kullandı.

"SÖZ KONUSU DEĞİL"

DMM, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanma aşamasında olan yeni vergi paketinde yurt dışında yaşayan vatandaşlara herhangi bir başlık altında vergilendirme çalışması söz konusu olmadığını belirtti.

"ÖNERİ VE BEKLENTİLER DEĞERLENDİRİLİYOR"

DMM, bahse konu yeni vergi paketine ilişkin piyasadaki paydaşlar tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulan öneri ve beklentilerin değerlendirilmekte olup, Bakanlık tarafından son haline getirildikten sonra TBMM’ye sunulmasının planlanlandığını açıkladı.

"SPEKÜLATİF AÇIKLAMALARA İTİBAR ETMEYİNİZ"

Vergide adaletin daha da pekiştirilmesi ve etkinliğin artırılması amacıyla hazırlanan yeni vergi paketine ilişkin ortaya atılan iddiaların, kamuoyunda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmayı amaçladığının belirlendiğini akratan DMM, paylaşımını şu şekilde sonlandırdı, "Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan spekülatif açıklamalara itibar etmeyiniz."

Kaynak: aslında.com