Gazze Şeridi'nde bulunan Şifa Hastanesi'nde bir toplu mezar daha ortaya çıkarıldı. Görenlerin ciğerini yakan toplu mezardan 49 Filistinlinin cansız bedeni çıkarıldı.

Fransa'da muhalif milletvekillerinden UAD'nin İsrail'e yönelik yeni tedbir kararlarına destek Fransa'da muhalif milletvekillerinden UAD'nin İsrail'e yönelik yeni tedbir kararlarına destek

Gazze Şeridi'ndeki hükümetten yapılan resmi açıklamada, "Sağlık ekipleri, Şifa Hastanesi yerleşkesinde şu ana kadar 3. toplu mezarı tespit etti ve buradan şu ana kadar 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı, çalışmalar sürdürülüyor" denildi.

Çalışmaların bitmediğini ve yeni cesetlerin çıkarılmasının beklendiğini ifade eden hükümet, İsrail askerleri tarafından çok sayıda Filistinlinin alıkonulduğuna ve bu kişilere ulaşılamadığına dikkat çekti.

GAZZE'DE ÖLÜ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Gazze'de Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 55 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 200 kişinin ise yaralandığına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada, 7 Ekim'den bu yana düzenlenen saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 34 bin 844'e, yaralı sayısının ise 78 bin 404'e yükseldiği belirtildi.

Öte yandan kana doymayan İsrail’in Gazze Şeridindeki saldırılarından kaçan 1.5 milyon kişinin sığındığı Refah kentine düzenlediği saldırılarda son 24 saatte 35 kişi hayattan koptu. 7 Ekim 2023'ten bu yana devam eden saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 34 bin 844'e yükseldi.