Gökhan Erek / Özel Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Cumhurbaşkanı ve AK  Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmeler; siyasette yumuşama ve diyalog temelli yeni bir dönem olarak yorumlandı. 

Siyasette yumuşama ve diyalog görüşmelerinin siyasi parti tabanlarına ne şekilde yansıdığı merak edilirken; Gezici Araştırma, Özgür Özel’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelip ülke sorunlarını konuşması hakkında seçmenin düşüncesinin ne olduğuna dair anket yaptı. 

Gezici Araştırma’nın Türkiye genelinde 27-28 Nisan tarihleri arasında 18 yaş ve üstü bireyleri temsil eden, yaklaşık yarısı kadın olmak üzere toplam 2688 katılımcı ile yüz yüze görüşme metodu ile kullanarak gerçekleştirdiği ankette, katılımcılara “Özgür Özel’in Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelip ülke sorunlarını konuşuyor olmasını doğru buluyor musunuz?” sorusu soruldu. 

EZİCİ ÇOĞUNLUK “EVET” DEDİ

Araştırmaya katılan seçmenlerin yüzde 64.7 si Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel’in bir araya gelip ülke sorunlarını konuşuyor olmasını olumlu karşıladı. 

KISMEN KATILANLAR

Erdoğan-Özel Görüşmesi’ne kısmen katılanların oranı yüzde 21.2 olarak paylaşıldı.

DOĞRU BULMAYANLAR

Erdoğan-Özel Buluşması’nın doğru olmadığını dile getirenlerin oranı ise yüzde 14.1 şeklinde açıklandı. 

Seçmen siyasette diyalog ve yumuşamadan memnun Seçmen siyasette diyalog ve yumuşamadan memnun