Gökhan Erek / Muhabir 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile özdeşleşen ekoseli Winner (kazandıran) Ceket’i geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel de giymiş, açıklama olarak da “Bir kez de biz giyelim.” ifadesini kullanmıştı.

Bakan Kurum'dan yeni atamalar hakkında paylaşım Bakan Kurum'dan yeni atamalar hakkında paylaşım

Kazandıran ceket son olarak da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tercih edildi. İmamoğlu, Edirne'de düzenlenen 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne giderken Winner Ceket giydi.

Gazeteci Fatih Altaylı da Youtube kanalında Winner Ceket ve İmamoğlu’nun tercihi hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

“KABAHAT GİYENLERDE DEĞİL”

Kabahatin Winner Ceketi giyenlerde olmadığını vurgulayan Altaylı, şunları kaydetti, “Kabahat kumaş fabrikalarında. Böyle bir desenli ceket yapılır mı kardeşim? Ayıptır, yazıktır, günahtır bu kadar çirkin bir deseni niye yapıyorsunuz?  Gerçi galiba çok moda görüyorum,  Geçen gün Nişantaşı'nda  gördüm.  Orada bile var.  Bu dokumayı kim yapıyor? geçen Ben de bir ceket giymiştim. Ona da ‘Sen de Winner ceket giymişsin’ dediler. Ben de ‘Alakası yok, lacivert çizgili bir ceket içinde kırçıllar var.’ dedim. Ama uzaktan o da Winner gibi görünüyor.  Allah kahretsin, o Winner ceketten bir gün birisi kaybeder de bir daha winner minner giymez kimse.”

CEKETLE MESAJ MI VERİLMEK İSTENİYOR?

Altaylı, İmamoğlu’nun Winner Ceket ile mesaj verip vermediği ile ilgili ise, “Herhalde var,  inadına yapıyor  diye düşünüyorum.  İşi gırgıra vurdular.  ‘bende de Winner var falan’ diye açıklama yaptı. 

“KİMSEYE YAKIŞMIYOR”

Hiç kimseye Winner ceketin yakışmadığını belirten Altaylı, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Çuvala girmiş gibi oluyorlar.  Bir kişiye de yakışsın bu ceket. Tayyip Erdoğan'a da Binali Yıldırım'a da,  kim giydiyse yakışmıyor.  Gerçi onlar takım elbise seçimlerinde kötü davranıyorlar.  Bir Tek Ömer Çelik şık giyiniyor onların arasında.  Diğerleri pek beceremiyorlar o işi ama yine de fena değiller.  Ama hakikaten kimseye yakışmayan bir ceket.”

“HERHALDE PARALARI YOK DİYE ALIYORLAR”

Winner ceketin ucuzlukta bile satılmayacağını aktaran Altaylı, “ Vardır ya ucuzluğun ucuzluğun ucuzluğu.  Kimse almadığı için artık ceket bedava fiyatına falan herhalde öyle alıyorlar paraları yok.  Diyorlar ki ‘Artık iyice ucuz olmuştur alalım.’ kim giyer o ceketi.” 

“KONUŞULSUN DİYE GİYDİ”

İmamoğlu’nun Wimner ceketi giydiğini anımsatan Altaylı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı da “Mahsus giydi herhalde konuşulsun diye.  Reklamın iyisi kötüsü olmaz.  Soytarılığa döndü artık bu ceket işi.” 

Kaynak: aslında.com