Berfin Bitirim-Muhabir

İsrail savaş uçaklarının gece saatlerinde Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırısında, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

İtalya'da Filistin destekçileri Cenova Limanı'nı araç girişine kapattı İtalya'da Filistin destekçileri Cenova Limanı'nı araç girişine kapattı

EVE YÖNELİK HAVA SALDIRISI

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail savaş uçakları Han Yunus'un güneyindeki Mean bölgesinde bulunan Ebu Cezer ailesine ait bir evi hedef aldı. Saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. Cenazeler şehirdeki Avrupa Hastanesi'ne kaldırıldı.

TANKLAR EVLERE ATEŞ AÇIYOR

Yerel kaynaklar, Yebna kampının merkezi, El-Huda Camii yakınları, Kiir Kavşağı çevresi, Ali İbn Ebi Talib Camii yanı ve El-Avde, En-Necme, Eş-Şarki bölgeleri ile Şabura kampının ortasındaki Berka Stadyumu'nda konuşlanan İsrail tanklarının vatandaşların evlerine zaman zaman ateş açtığını bildirdi. Aynı kaynaklar, İsrail savaş uçakları ve askeri araçlarının Refah şehrinin merkezi ve batısındaki evlere ve şehrin güneybatısındaki Tel Zurub bölgesi çevresine ateş açtığını belirtti.

CAMİ YAKININDA BOMBARDIMAN

Öte yandan, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin Es-Sabra mahallesindeki Abdullah Azzam Camii yakınında El-Gurra ailesine ait bir evi bombalaması sonucu 5 kişinin yaralandığı bildirildi. Filistin Kızılayı'ndan yapılan açıklamada ise, Kudüs Hastanesi çalışanlarından Dr. İsam Ravhi Muhammed Akıl'ın, Gazze Şeridi'nin merkezindeki Bureyc Mülteci Kampı'ndaki evinin hedef alınması sonucu hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada, Akıl'ın ölümü ile Kızılay ekiplerinden ölenlerin sayısının 30'a yükseldiği, bunlardan 17'sinin görev başında yaşamını yitirdiği aktarıldı.

Bu saldırılar, bölgede yaşanan insani krizi daha da derinleştiriyor ve uluslararası camianın dikkatini çekiyor.

Editör: Berfin Bitirim