Gökhan Erek / Muhabir 

İYİ Parti’de yaşanan istifalar, Yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu döneminde de devam ediyor. 

“SİYASET MİLLETE HİZMET ETMEKTİR”

İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, sosyal medya hesabı Twitter (yeni adıyla X) üzerinden yaptığı açıklamada,  siyasetin, millete hizmet etmek, ülkeyi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olduğuna inandığını belirterek, “Bu inançla, İYİ Parti'de başladığım siyasi yaşamımda, 2023 genel seçimleri öncesinde İYİ Parti Antalya İl Teşkilatı bünyesinde yapılan milletvekili temayül yoklamasında birinci çıkarak, İYİ Parti Antalya Milletvekili Adayı oldum. 14 Mayıs genel seçimlerinde ise Antalyalı hemşerilerimin takdiriyle, milletvekili seçildim.” ifadelerini kullandı.  

Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talep olursa görüşmeye sıcak bakarız Babacan: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talep olursa görüşmeye sıcak bakarız

“MİLLETİN VEKİLİ OLMAYI GAYE EDİNDİM”

Bugüne kadar da milletin vekili olmayı gaye edindiğini belirten Kaya, paylaşımına şu satırları ekledi “Özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim.” 

“ÜLKEYE VE MİLLETE HİZMET KOŞULLARI ORTADAN KALKTI”

Kaya, büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğu İYİ Parti'de, millete ve ülkeye hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek gördüğünü belirterek. “Bu nedenle, İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım.” dedi. 

“KARAR ŞAHSIM İÇİN KOLAY OLMADI”

İstifa kararının, şahsı için kolay olmadığını vurgulayan Kaya, şunları kaydetti, “Ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına, gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete, milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim.”

“AZİM VE KARARLILIKLA ÇALIŞACAĞIM”

Kaya, gelecek günlerde de, ülke ve millet için, daha güzel yarınlar inşa etmek adına, azim ve kararlılıkla çalışacağını da paylaşımına ekledi. 

Muhabir: Gökhan Erek