Gökhan Erek / Muhabir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in, trol saldırılarına uğradıklarını dile getirmesinin ardından; toplumun farklı kesimlerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. 

“TÜRKİYE’DEKİ TROL ORDUSU ZIVANADAN ÇIKMIŞ VAZİYETTE”

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi  Mehmet Aslan da TV100 ekranlarında yayınlanan Başak Şengül ile Doğru Yorum programında, Türkiye’de bir trol ordusu ve trol akımı olduğunu belirterek, “Bu bütün dünyada da var. Ama Türkiye’de bu zıvanadan çıkmış bir vaziyette. Bunu AK Parti veya iktidar medyasını kullanan ve bunun sonucunda da dönüp AK Parti’ye zarar veren ve bugün televizyonlarda haberlerde dinlediğimiz AK Parti’nin kendi içinden, bazı trollerin işine son verme noktasına gelinen şey; CHP’de de var.” şeklinde konuştu. 

“CHP’NİN TROL ORDUSU YÜZÜNDEN SEÇİM KAYBETTİK”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin de trol ordusu olduğunu vurgulayan Aslan, “Bundan en çok muzdarip olan İYİ Parti ve bizdik. Geçen sene bugün 14 Mayıs hala yaradır. CHP’nin trol ordusu yüzünden seçim kaybettik. Olmayan bir şeyi varmış gibi dev gibi gösterdiniz ve neticesinde biz bunu kaybettik.” dedi. 

Ahmet Davutoğlu’ndan Müsavat Dervişoğlu’na ziyaret Ahmet Davutoğlu’ndan Müsavat Dervişoğlu’na ziyaret

“BUNLARLA TOPYEKÜN SAVAŞMADIĞINIZ SÜRECE…”

Aslan, CHP’nin neredeyse AK Parti’den çok daha büyük bir kitleye ulaşan bir ordusu olduğunu dile getirip, sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Bunlarla topyekün savaşmadığınız sürece; böyle işinize geldiği zaman ‘sussunlar’, işinize geldiği zaman ‘çıksınlar’ olmaz. Bu sefer ne oldu? Yandaş medya diyelim oradaki trol ordularının veryansın ettiğini görüyorsunuz. İş bulamadığı ya da kapanacağını, sözde destek alamayacağını duyduğunuz zaman; eleştirilere başlıyorsunuz.” 

“7 SENE İKTİDAR MEDYASINDAN DUYMADIĞIMIZI 6 AYDA DUYDUK”

CHP’li trol ordularının, İYİ Parti önceki Genel Başkanı Meral Akşener’e bir senedir yapmadıkları, söylemedikleri,  Altılı Masa’dan sonra etmedikleri hakaretler kalmadığını aktaran Aslan, şunları kaydetti, “Biz yedi sene iktidarın medyasından ya da trolünden duymadığımız şeyi altı ayda duyduk, yaşadık, kıyamet koptu. Ama unutuldu. Geçen sene bugün yaşadığımızı unuttuk.”

“OLMAYANA İNANDIRDILAR”

14-28 Mayıs seçim sürecinde Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranını yüksek gösteren anket şirketleri olduğunu hatırlatan Aslan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Yapmayın, etmeyin diye feryat ettiğimiz şeyin karşısında; olmayan anketler, olmayan neticeler yüzde 65’ler 75’ler havalarda uçuyordu ve bu bir etki alanı, algı operasyonu yarattı. Olmayana inandırdılar. Cumhuriyet Halk Partisi’nin de anormal bir ordusu var. Ama bu iş kontrolden çıktığı zaman, dönüp kendisine zarar verme noktasına geldiği için kanunu çıkartmaya çalışıyorlar.” 

Muhabir: Gökhan Erek