ABD Başkanı Joe Biden ile eski ABD Başkanı Donald Trump arasındaki canlı yayın tartışması tüm dünyada en çok konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor.

Yayının ardından Biden'ın başkanlık seçimleri için adaylıktan çekilmesi için peş peşe çağrılar gelirken  Biden hala çok kararlı görünüyor.

ÇEKİLMEYECEĞİNİ DUYURDU

Biden, ABD'nin Wisconsin eyaletinde düzenlediği seçim kampanyasında konuştu.

Joe Biden, Donald Trump'la canlı yayın tartışmasının ardından çok sayıda spekülasyon yapıldığını ifade ederek, "Biden ne yapacak diye soruyorlar. İşte size söylüyorum. Seçim yarışından çekilmeyeceğim ve kazanacağım." dedi.

YİNE DİLİ SÜRÇTÜ

Biden, bazılarının insanların verdiği oyları umursamayarak kendisinin seçim yarışından çekilmesini istediğine vurgu yaptı.

Dili sürçen Biden, "Trump'ı 2020'de yeneceğim." diye konuştu.

Yere düşünce kalkması gerektiğini bildiğini söyleyen Biden, "190 dakikalık bir münazaranın 3,5 yıllık yapılan işleri silmesine izin vermem." ifadesini kullandı.

“TEK BAŞINA SUÇ DALGASI”

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları 292. gününde devam ediyor İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları 292. gününde devam ediyor

Biden, yaşıyla ilgili eleştirilere de "Başkanlık döneminde başarılar elde ederken çok yaşlı değildim." diyerek karşılık verdi.

"Trump'ı yenmek için de çok yaşlı değilim." diyen Biden, Trump'ın "en büyük yalancı ve en büyük tehdit" olduğunu dile getirdi.

Biden, "Trump sadece hükümlü bir suçlu değil, aynı zamanda tek başına bir suç dalgası." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA