Dünyanın en şerefli varlığı. Eşref-i mahlukat. İnsan. Cenabı hak insanı tüm canlıların içinde en özellikli olarak yaratırken insanoğlunun yaptıkları gerçekten de akıllara zarar.

Bu akıllara zarar işlerin içinde 2 aydır Türkiye’yi meşgul eden Başakşehirli bir adam var. Başakşehir’de lüks sitede oturan bu kişi kediyi tekmeleyerek öldürdü. Sadece hayvanseverler değil herkesin kanı dondu.

Bu olaydan sonra site sakinleri vatandaş için protesto düzenledi. Gözaltına alındı serbest kaldı. Ancak tüm vicdanlar yaralıydı. Bu kadar ucuz olmamalıydı.

EROS DAVASI

Medyaya düşen kediyi tekmeleyerek öldüren adam davasında insanoğlunun yüreği bir türlü soğumadı. Çünkü vicdanları sızlatan olay karşısında bu kişinin hala serbest olması ve hiçbir şey olmamış gibi dolaşıyor olmasını hiç kimse içine sindiremiyor.

BAKAN OLAYA EL ATTI.

Adelet Bakanı Yılmaz Tunç bu olayla ilgili bir paylaşım yaparak herkeksi heyecanlandırdı. Eros’u öldüren vatandaş yeniden yargılanacak.

Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul Başakşehir'de 'Eros' isimli kedinin canice öldürülmesi nedeniyle açılan kamu davasında sanık hakkında verilen hapis cezası hükmünün açıklanmasının geriye bırakılması kararına karşı Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz, Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilerek karar kaldırılmıştır. Dava, mahkemesince yeniden görülecektir."

Her canlının yaşam hakkının kutsal olduğunu vurgulayan Tunç, can dostlara yönelik her türlü kötü davranışın karşısında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Buradan Türk hakimlerine sesleniyorum. Bu kediyi öldüren bu vatandaşa ibretlik bir ceza verin. Verin ki bu masum hayvanlara şiddet eğiliminde olan bu kişiler geri adım atsın.

Bir daha böyle olaylar yaşanmasın.