Gökhan Erek /  Muhabir

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söylem ve çıkışları ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. En son Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel’in siyasette yumuşama ve diyalog endeksli yaptıkları görüşme hakkında kullandığı, “Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir.” ifadesi, kamuoyu tarafından tartışılan konular arasında yer aldı.  

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhuriyet Halk Partisi’ne Genel Başkan olduğu dönemde Genel Başkan Yardımcısı olan Bülent Kuşoğlu da Hürriyet Gazetesi Yazarı Hande Fırat’a konuştu. Kuşoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel ve Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili merak edilenleri tek tek açıkladı.

“GERÇEKTE KAÇ GENEL BAŞKAN VAR?”

Hande Fırat, Kuşoğlu’na CHP’nin resmi genel başkanı Özgür Özel’in olduğunu hatırlatarak, “Ama bir de Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu cephesi var. Gerçekte kaç genel başkan var” şeklinde sordu.

“AKTİF SİYASET OLMASA DA ...”

CHP’nin Genel Başkanı’nın Özgür Özel olduğunu söyleyen Kuşoğlu, “Bize gelince, Carpe Diem (anı yaşa) hali yaşıyoruz. Kemal Bey bürokraside, siyasette, devlette uzun yıllar çalıştı. Aktif siyaset olmasa da siyaset yapma sorumluluğu var.” ifadelerini kullandı. 

“ÖZEL NE ZAMAN İSTERSE GÖRÜŞÜYOR”

Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin başına geçmek zorunda olmadığını belirten Kuşoğlu, “Kemal Bey akil adam. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ne zaman görüşmek isterse, görüşüyor.” şeklinde konuştu. 

AK Partili Hatipoğlu: Vatandaşa yönelik vaatler sunulmasının önemi umarım kavranmıştır AK Partili Hatipoğlu: Vatandaşa yönelik vaatler sunulmasının önemi umarım kavranmıştır

“YENİ SİYASİ PARTİ KURMAZ”

Yeni parti için siyasette, toplumda bir boşluk olması gerektiğini aktaran Kuşoğlu, şunları kaydetti,  “Öyle bir boşluk yok. Yani bir siyasi parti kurmaz.”

“CHP ALEYHİNE HİÇBİR ÇALIŞMASI OLMADI”

Kılıçdaroğlu’nun, CHP’nin aleyhine hiçbir çalışmasının olmadığını akratan Kuşoğlu, “Alevi oyları CHP’ye gitmedi iddiası doğru değil.” dedi. 

“İHTİYAÇ OLURSA ADAY OLUR”

Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun, mevcut yönetimin başarılı olmaması durumunda ve kendisine ihtiyaç olması halinde aday olacağını ifade etti. 

“İMAMOĞLU’NA KIRGIN AMA…”

Kuşoğlu,  Kılıçdaroğlu’nun İBB Başkanı  Ekrem İmamoğlu’na kurultay sırasında yaşanan gelişmeler nedeniyle kırgın olduğunu ancak yine de desteğini esirgemeyeceğini de sözlerine ekledi.