Berfin Bitirim-Muhabir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yapılan AK Parti grup toplantısında eski CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "Hançerlendim" sözlerini kastederek "Çıksın milletin zihnindeki soru işaretlerini gidersin. İmalarla konuşmayı bıraksın, her şeyi açık açık itiraf etsin." İfadelerini kullanmasının ardından  Kılıçdaroğlu sosyal medyadan açıklama yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu konuya ilişkin olarak, "O hançeri sen çok uzun yıllar tuttun. Getirdin 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın” dedi.

"Coğrafi olarak bu savaş Ukrayna'nın da ötesine geçebilir" "Coğrafi olarak bu savaş Ukrayna'nın da ötesine geçebilir"

TERS PSİKOLOJİ VURGUSU YAPTI

Kılıçdaroğlu, kendisiyle ilgili yapılan yorumlar ve özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri üzerine sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Seçim döneminde ‘Terör örgütleri Kılıçdaroğlu'nu istiyor’ iftirasını atıp sahte videolarla kampanya yapanlar bugün çıkmış ‘Cumhur İttifakı CHP'nin başına Kılıçdaroğlu'nu istiyor’ ters psikolojisiyle algı yaratıyorlar. Çünkü şunu iyi biliyorlar; Bu millet teröre geçit vermez!" ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu paylaşımına şu şekilde devam ett:

"Teröristlerle yanyana gibi gösterelim millet oy vermesin. CHP'liler de bu iktidarı sevmez, Kılıçdaroğlu ile Cumhur İttifakını yan yanyanaymış gibi gösterelim ki, asıl istediğimizi alalım."

Siz de şunu bilin: Nasıl ki terör örgütleri başlarını ezeceğimi biliyordu, bunlar da Kılıçdaroğlu bu ülkeyi yönetirse milletin abad, kendi akıbetlerinin ise berbat olacağını biliyor! Bu algı tuzağına düşmeyiniz. Bunlar beni istemez!!! Ben de bunlarla yanyana gelmem!

“BU SİRKİ BAŞINIZA YIKACAĞIM”

Diğer taraftan @RTErdogan çıkmış ‘hançeri açıkla’ diyor… O hançeri sen çok uzun yıllar tuttun. Getirdin 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın.

Sen, senin ağababaların, işbirlikçilerin, beslemelerin ve hançeri beraber tuttukların bilsin ki; milli bağımsızlığımızı ve milli ekonomimizi hedef alan, kurduğunuz bu sirki başınıza yıkacağım! Vatan kurtulacak…"

Editör: Berfin Bitirim