Bakan Memişoğlu, KKTC'li mevkidaşı ile görüştü Bakan Memişoğlu, KKTC'li mevkidaşı ile görüştü

Berfin Bitirim-Muhabir

Kırşehir’de trafikte yaşanan olay, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile Uzman Çavuş Y.S. arasında büyük bir gerginliğe yol açtı. İddiaya göre, kız arkadaşıyla birlikte evine gitmekte olan Uzman Çavuş Y.S., kırmızı ışıkta beklerken önündeki araca selektör yaptı. Bu durum, o araçta bulunan Belediye Başkanı Ekicioğlu’nun gerilmesine neden oldu.

OTOMOBİLLE ÖNÜNÜ KESTİĞİNİ İDDİA ETTİ

Uzman Çavuş Y.S.’nin ifadesine göre, yeşil ışıkta hareket ettikten sonra siyah renkli bir otomobil önünü kesti. Otomobilden inen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, aracın camından Y.S.’ye ulaşıp yakasından tutarak sol yanağına yumruk attı. Y.S., çevredeki vatandaşların müdahalesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı.

Belediye Başkanı Ekicioğlu, olayla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, Uzman Çavuş Y.S.’nin olay sırasında alkollü olduğu öğrenildi. Uzman Çavuş, "alkollü araç kullanmak", "kasten yaralama", "tehdit", "hakaret" ve "trafik güvenliğini tehlikeye sokmak" suçlarından 3 ay süreyle görevden uzaklaştırıldı.

Olay, bölgedeki güvenlik kameralarına yansırken, çevredeki vatandaşlar da duruma tanıklık etti. Uzman Çavuş Y.S.’nin suç duyurusunda bulunmasıyla birlikte olayın yargıya taşınması bekleniyor.

Kaynak: aslinda.com