Berfin Bitirim-Muhabir

Hakkında en çok teoriler üretilen Bölge 51, sıkı korunan tek yer değil. Aslında, dünya, gizli bir sırrı korumak ya da insanların güvenliği için kimsenin girmesine izin verilmeyen yerlerle dolu. İşte kimsenin girmesine izin verilmeyen beş en gizemli yer…

KUZEY SENTİNEL ADASI

Bengal Körfezi'nde bulunan Kuzey Sentinel Adası, dünyanın en izole insan grubuna ev sahipliği yapıyor. Temas kurulmamış son kabilelerden biri olan Sentineliler, dışarıdan gelenlere karşı son derece düşmanca ve ölümcül bir şekilde adalarını koruyorlar. Sentineliler, Batılılar tarafından getirilebilecek virüs ve diğer patojenlere karşı bağışıklıkları olmadığı için ziyaretçilere karşı sert bir direniş gösteriyor. Bu nedenle, Hindistan Sahil Güvenliği, Kuzey Sentinel Adası'na tüm ziyaretleri yasaklayan sıkı bir yasağı uyguluyor.

VATİKAN'IN GİZLİ ARŞİVİ

17. yüzyılın başlarında kurulan Vatikan Gizli Arşivi (2019 yılında Vatikan Apostolik Arşivi olarak yeniden adlandırıldı), papaların kişisel belgelerini barındırmak için inşa edildi. 1881'de Papa XIII. Leo belirli kısıtlamaları gevşetene kadar, bu kayıtlar tamamen kapalıydı. Günümüzde bile, arşiv turistlere ve gazetecilere kapalı ve sadece çok küçük bir grup seçkin dini akademisyen arşive erişebiliyor.

KIYAMET AMBARI

Resmi adıyla Svalbard Küresel Tohum Deposu, Spitsbergen adasında yer almaktadır. Kutup dairesinin derinliklerinde bulunan bu korunan tesis, dünya çapında 1,3 milyon bitki ve mahsul türünün tohumlarını barındırıyor. Depo, doğal veya yapay bir felaketin mevcut arzımızı yok etmesi durumunda hayati bir yedek sağlıyor. Depo, depremler, nükleer saldırılar ve yükselen deniz seviyelerine dayanacak şekilde inşa edilmiştir.

YILAN ADASI

Ilha da Queimada Grande - Yılan Adası olarak da bilinir - 11.000 yıl önce Brezilya anakarasından ayrılmıştır. Ada, son derece tehlikeli altın başlı çukur engereğine ev sahipliği yapıyor. Bu yılanların zehiri insan etini eritebiliyor ve bir saat içinde ölüme yol açabiliyor. Brezilya hükümeti, tehlikeler nedeniyle adaya ayak basmayı yasaklamıştır.

ST. MARY OF ZİON KİLİSESİ

Telgraf çiçeği bakımı nasıl olmalı? Telgraf çiçeğine ne kadar su verilir? Telgraf çiçeği bakımı nasıl olmalı? Telgraf çiçeğine ne kadar su verilir?

Efsaneye göre, Ahit Sandığı, Etiyopya'nın Aksum kentindeki bir kilisede bulunmaktadır. Kilisenin bekçileri, sandığı korumak için eğitildikleri söylenir. Kiliseye kimsenin girmesine izin verilmediğinden, içeride ne olduğu kesin olarak bilinmemektedir.

Muhabir: BERFİN BİTİRİM