Gökhan Erek  / Muhabir

Mehmet Özhaseki’nin, sağlık problemleri nedeniyle Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı bırakmasının ardından, bakanlığa yeniden Murat Kurum atandı.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan da bugün kaleme aldığı yazısında Murat Kurum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 ADAY YAPILMA GEREKÇELERİ

 Murat Kurum’un, tuttuğunu koparan, odaklandığı işi tamamlayan, çok çalışkan, çok çabalayan, gecesini gündüze katan bir bakanlık performansı sergilediğini aktaran Ahmet Hakan, “Buna dayanarak İstanbul’a belediye başkan adayı yapıldı.” dedi.

AK Partili Yılmaz: 31 Mart seçimlerinde beklediğimiz sonucu alamadık AK Partili Yılmaz: 31 Mart seçimlerinde beklediğimiz sonucu alamadık

İBB SEÇİMLERİNİ NEDEN KAYBETTİ?

Ahmet Hakan, Kurum’un İBB başkanlığını kaybetmesinin nedenlerini ise şu şekilde açıkladı, “BİR: AK Parti aleyhine esen kuvvetli rüzgâr. İKİ: Kurum’un siyasetten gelmemesi.”

“ADİL BİR TUTUM OLMAYACAKTI”

Kurum’un, seçimi kaybettikten sonra unutulmaya terk edilmesinin hiç de adil bir tutum olmayacağını vurgulayan Ahmet Hakan şunları kaydetti, “Çalışkanlığından, işe odaklanma potansiyelinin yüksekliğinden, odaklandığı işi bitirme yeteneğinden yararlanılmasında ülke için fayda vardı.”

“PERFORMANSI GENEL OLARAK BEĞENİLİRDİ”

Kurum’un bakanlıkta sergilediği performansın, genel olarak beğenilen bir performans olduğunu aktaran Ahmet Hakan, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Bu nedenle Kurum’un yeniden bakanlık görevine getirilmesi iyi oldu.”

Kaynak: aslında.com