Berfin Bitirim-Muhabir

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, sosyal medya üzerinden herkesi ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Orta Vadeli Program'ı değerlendiren Bakan Şimşek, enflasyona değindi. Vatandaşlarımızı enflasyon nedeniyle alım gücünün düşmesi en önemli gündem maddesi olmaya devam ediyor. Bakan Şimşek açıklamasında vatandaşlarımızın alım gücünü artırmak için gerekli çalışmaların yapıldığına değindi.

Bakan Şimşek, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Enflasyonu tek haneye düşürmeyi programımızın temel hedefi olarak belirledik. Çünkü fiyat istikrarı olmadan gelir dağılımında adalet ve kalıcı refah artışı mümkün değildir.

Bunun yanı sıra vergide adaleti güçlendirmek için önemli düzenlemeler yaptık. Örneğin; asgari ücreti vergi dışı bıraktık, gelir vergisi tarifesinde en alt dilimdeki vergi oranını düşürdük, en üst dilimdeki vergi oranını yükselttik, kurumlar vergisi oranını artırdık, banka ve finans kurumları için daha yüksek oran belirledik.

Borsa İstanbul haftaya yükselişle başladı Borsa İstanbul haftaya yükselişle başladı

Vatandaşlarımızın alım gücünü artırmak için her alanda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Programımız şeffaf, öngörülebilir ve kural bazlı politikalara dayalı olup ülkemizin kendi programıdır ve başarı ile uygulanmaktadır"

Editör: Berfin Bitirim