Berfin Bitirim-Muhabir

İstanbul'da sıcak hava dalgası sona eriyor. Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), megakent genelinde sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Perşembe günü metrekareye 3 ila 10 kilogram arasında yağış düşmesi bekleniyor. Rüzgar ise poyrazdan orta kuvvette esecek ve akşam saatlerinde şiddetini artıracak.

MGM'DEN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Manisa için sarı uyarı verdi. Açıklamada, öğleden sonra Marmara'nın güneybatısı, Manisa çevreleri ve İzmir'in kuzeyinde gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı belirtildi. Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

TÜİK: Türkiye'ye göç edenlerin sayısı 2023'te yüzde 35,9 azaldı TÜİK: Türkiye'ye göç edenlerin sayısı 2023'te yüzde 35,9 azaldı

İstanbul ve çevre illerde yaşayan vatandaşların, önümüzdeki günlerde hava koşullarına karşı tedbirli olmaları ve yetkililerin yapacağı uyarıları takip etmeleri önemle vurgulandı.

Kaynak: aslinda.com