Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda A Milli Futbol Takımımız tarih yazmaya başladı. Milliler son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup edip adını çeyrek finale yazdırdı.

Ay yıldızlı takımımızın bu galibiyeti yurtta ve dünyada büyük bir coşku yaşatırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bir kutlama mesajı yayımladı.

Sosyal medya hesabından yaptığı tebrik paylaşımında Bahçeli, "2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Avusturya’yı mağlup ederek çeyrek finale yükselen, aynı zamanda ay yıldızlı formayı onurla taşıyan A Milli Futbol Takımımızı gönülden tebrik ediyor, bundan sonraki müsabakalarında başarılar diliyorum. Çok şükür Milli Takımımız göğsümüzü kabartıyor, gözlerimizi yaşartıyor, helal olsun hepsine. İnanıyorum ki A Milli Futbol Takımımız Avrupa Şampiyonluğu’na adını, spor tarihine de şanını ve namını yazdıracaktır. Ayaklarına taş değmesin, Allah yardımcıları olsun, Avrupa Şampiyonluğu da Türkiye’nin olsun." ifadelerini kullandı. 

Galatasaray'ın Wendel transferinde son durum! Haber bekliyor... Galatasaray'ın Wendel transferinde son durum! Haber bekliyor...

Editör: Çağlar Aslan