Berfin Bitirim-Muhabir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel bu akşam katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. KRT Ankara Temsilcisi Elif Doğan Şentürk ve gazeteci Zafer Arapkirli'nin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, heyetiyle birlikte temmuz ayı içinde Lübnan üzerinden Şam'a gideceğini belirtti.

İzmir'de elektrik akımı 2 gencin canını almıştı! 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi... İzmir'de elektrik akımı 2 gencin canını almıştı! 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi...

"KAYSERİ BENZERİ OLAYLAR YAŞANMASIN"

Suriye lideri Beşar Esad ile masaya oturacağına vurgu yapan Özel, "Türkiye ile Esad'ın bu sorunu çözüp, Avrupa'dan kaynağın bulunması için inanılmaz gayret sarf edeceğim. Bu konuda en büyük kampanyayı da yapacağız yeter ki Türkiye'de sığınmacı meselesinden kurtulmak üzere herkes iradesini göstersin. Kayseri benzeri olayların yaşanmasının endişesiyle de bu meselenin çözülmesi lazım.

“HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

Bir devlet terbiyesi diye bir şey var. Dışişleri Bakanlığı açıklaması hepimizi bağlayacak bir şeydir. Bu senin blog sayfan değil. Bir şey yazacaksan Dışişleri Bakanı olarak kendi imzanı atarsın, söylersin. Bir kurumun ismini kullanıp, tutup da böyle bir şeyi internet sayfasına koymaları son derece yersiz. Normalleşme diyoruz, bu üsluplar doğru değil. CHP'nin herhangi bir dış gücü falan... Ben Erdoğan'ın kendisine söyledim, memnuniyetlerini iletti. Biz Türkiye'de ana muhalefet partisiyiz, yurt dışına gittik mi Türkiye'nin partisiyiz. Örneğin ben Gezi Davası'nın bu şekilde olmasını savunamam. Bu ülkeye olimpiyat alınacak hep birlikte alacağız, bu ülkenin reklamını, ticaretini hep birlikte yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: aslinda.com