İzmir'de elektrik akımı 2 gencin canını almıştı! 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi... İzmir'de elektrik akımı 2 gencin canını almıştı! 14 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi...

Aslında Haber Müdürü Furkan Erten - Özel Haber

Kayseri’de meydana gelen taciz iddialarının ardından başlayan Suriyeli mültecilere yönelik provakatif eylemler birçok noktaya yayıldı.

Telegram grubu açan ırkçı provokatörler, Suriyeli mültecilerin pasaport ve adres bilgilerini paylaşarak hedef gösterdi.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 21.10.17

Şehir şehir adres paylaştılar

Kayseri’de Suriyeli mültecilerin evlerine ve işyerlerine yönelik gerçekleşen saldırılar Hatay, Gaziantep gibi kentlere de yayıldı. Irkçı saldırılarda Antalya’nın Serik ilçesinde 17 yaşındaki Suriyeli Ahmed bıçaklanarak öldürüldü, arkadaşları ise ağır yaralandı. 
Provokasyona doymayan faşist gruplar daha büyük bir kaos çıkarmak için organize hareketlere başladı. Telegram’dan örgütlenen provokatörler açtıkları grupta Suriyelilere ait yüzlerce pasaportu paylaştı. Grupta “Yavaştan başlayalım beyler.” gibi ifadelere yer verilirken Suriyelilerin yaşadığı her şehir ayrı ayrı listelendi ve buradaki adres bilgileri paylaşıldı. 
 

Whatsapp Image 2024 07 04 At 21.10.16

3 milyon kişinin bilgisi nereden sızdı?

Telegram grubunda 3 milyon 313 bin 701 kişinin adresini paylaşıldığı belirtildi. Türkiye’de hayatlarını idame ettirmeye çalışan mültecilerin bu bilgilerine nasıl ulaşıldığı ise akıllarda soru işareti oluşturdu.

Whatsapp Image 2024 07 04 At 21.10.17 (1)

Editör: Haber Merkezi