İstanbul’un en yoğun yollarından biri olan 0-3 karayolu üzerinde yer alan Sağmalcılar Viyadüğü’nde depreme karşı güçlendirme çalışmaları başlıyor. Viyadükte 10 gün süreyle çalışma yapılacak. Bu süre boyunca tüm şeritler 23.00 ile 06.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çalışma sırasında sürücülerin yönlendirileceği alternatif yolları açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB), O-3 karayolu üzerindeki Sağmalcılar Viyadüğü’nde, 2023-2024 eğitim öğretim yılının tamamlanmasının hemen ardından depreme karşı güçlendirme çalışması yapılacağı açıkladı.

Resim 2024 06 10 140502422
O-3 karayolu Aksaray yönünde viyadük genleşme derzi yenileme çalışması yapılacağı söylenen açıklamada, viyadük üzerindeki bütün şeritlerin, 23.00 ila 06.00 saatleri arasında 10 gün süreyle geçici olarak trafiğe kapatılacağı belirtildi.

Açıklamada, belirtilen saatlerde O-3 karayolu ve Metris-Esenler bağlantı yolundan gelen sürücülerin Aksaray yönüne, alternatif olarak Otogar bağlantı yolu ve Dumlupınar Caddesi’ni kullanıp D-100 karayoluyla, Hal Kavşağı’ndan da Eski Edirne Asfaltı bağlantısıyla ulaşabileceği denildi.

15 Haziran Cumartesi günü kargolar açık mı, yarım gün mü? Kurban Bayramı arifesinde kargolar dağıtım yapıyor mu? 15 Haziran Cumartesi günü kargolar açık mı, yarım gün mü? Kurban Bayramı arifesinde kargolar dağıtım yapıyor mu?

Otogar yönünden gelecek sürücülerin ise doğrudan Dumlupınar Caddesi üzerinden D-100 karayoluna bağlanıp Aksaray yönüne ulaşabileceği söylendi. “Bölgede trafik yoğunluğunda artış görülebileceğinden alternatif güzergahlar kullanılması önerilirken, sürücülerin trafik levhaları ve yer işaretlerine uymaları önem arz etmektedir” ifadelerinde bulunuldu.

Kaynak: AA