Antalya'da teleferik kazası sonrası asılı kalan 36 kabin indirildi  Antalya'da teleferik kazası sonrası asılı kalan 36 kabin indirildi 

Özel Haber

Yerel seçimlerde 81 ilin sadece 11'inde kadın belediye başkanı seçildi. Ancak geçtiğimi seçimlere baktığımızda ise kadın belediye başkanı oranının 2019'daki yerel seçimlere göre artış sağlandığı gözlemlendi. 

İstanbul'da üç ilçede kadın belediye başkanı, başkentte ise bir kadın belediye başkanı kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden AK Partili Fatma Şahin seçildi. CHP'li aday Candan Yüceer Tekirdağ'da, Edirne'de Filiz Gencan Akın, Aydın'da CHP'li Özlem Çerçioğlu, Afyonkarahisar'da Burcu Köksal, Eskişehir  Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP'li Ayşe Ünlüce, Bilecik'te Melek Mızrak Subaşı yarışı önde bitiren isim oldu. DEM Parti'den Diyarbakır'da Ayşe Serra Bucak Küçük, Siirt'te Sofya Alağaş, Batman'da Gülüstan Sönük, Ağrı'da ise Hazal Aras rakiplerinin önünde yer alıyor. 
  
2019'daki yerel seçimlerde kadın aday oranı yüzde 7,89 olarak gerçekleşmişti. O yıl seçimlerin sonunda 81 ilin 4'ünde kadın belediye başkanı seçildi. Son seçimde ise bu sayıda artış oldu.