Berfin Bitirim-Muhabir

İtalya'da herkesi şaşırtan ve üzen bir olay meydana geldi. İtalya’daki mali polislerin yaptığı tatbikat felaketle sonuçlandı. Ülkenin kuzeyindeki Sondrio vilayetine bağlı Val Masino beldesinde, Mali Polis (GDF) tarafından arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirilmek istendi.

Sözde özgürlükler ülkesi Almanya'da skandal! Filistin'e destek veren akademisyenler fişlendi Sözde özgürlükler ülkesi Almanya'da skandal! Filistin'e destek veren akademisyenler fişlendi

3 POLİS HAYATINI KAYBETTİ

Tatbikat sırasında Alp Dağları'ndaki karakolda görevli 32, 25 ve 22 yaşlarındaki 3 mali polisin uçurumdan düştüğü açıklandı. Yaşanan olayın ardından polis memurları hayatını kaybetti.

Ülkede mali, vergi kaçakçılığı ve gümrük muhafazası gibi alanlardan sorumlu GDF'nin bağlı olduğu Ekonomi ve Maliye Bakanı Giancarlo Giorgetti, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Val Masino'da bir tatbikat sırasında trajik bir şekilde ölen GDF'nin dağ kurtarma ekibindeki üç genç askerin ailelerinin acısını paylaşıyorum. Hepimizi derinden etkileyen hadise nedeniyle GDF’ye başsağlığı diliyorum."

Editör: Berfin Bitirim