Berfin Bitirim-Muhabir

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklama ile bir operasyonla ile ilgili daha açıklamada bulundu. 49 ilde gerçekleştirilen dev operasyonlarla 127 şüpheli kıskıvrak yakalandı. Vatandaşlarımızı kandırarak ceplerini boşaltmayı hedefleyen organize suç örgütleri ve tefecilere göz açtırılmıyor.

Tek tek yakalanan suçlular gereği yapılmak üzere polis merkezine götürüldü. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

“49 İlde Tefecilere ve Dolandırıcılara yönelik Mali Suç Örgütlerine düzenlenen “MAHZEN-40” operasyonlarında 127 şüpheli yakalandı

Eski tip ehliyetler yıl sonunda geçersiz hale gelecek Eski tip ehliyetler yıl sonunda geçersiz hale gelecek

Organize suç örgütlerine, tefecilere göz açtırmayacağız. Hepsini tek tek yakalayıp, adalete teslim etmeye kararlıyız

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri KOM ve Mali Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Ordu,  Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Van, Bartın, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 49 ilde “MAHZEN-40” operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda şüphelilerin;

Tefecilik,

Kamu Kurum ve Kuruşlarının Zararına Yönelik Nitelikli Dolandırıcılık,

Kişilere Karşı Nitelikli Dolandırıcılık,

İhaleye Fesat Karıştırma,

Resmi Belgede Sahtecilik ve

Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle”