Son dakika Trabzonspor haberleri... Ziraat Türkiye Kupası Finali, 23 Mayıs'ta Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanacak.

Karşılaşmanın oynanacağı stadyum henüz belli olmazken, her iki kulübün başkanı 13 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile toplantı gerçekleştirecek.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan, karşılaşmanın İstanbul'da Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanmasını talep edeceklerini dile getirdi.

Galatasaray'da oy verme işlemi tamamlandı Galatasaray'da oy verme işlemi tamamlandı

Doğan yaptığı açıklamada, ''Pazartesi günü federasyon başkanımız, Hasan Bey ve ben bir toplantı yapacağız. Trabzonspor için yer çok fark etmez. Biz, "Bize her yer Trabzon diyoruz." Bu slogan dahilinde bakıyoruz. İlk tercihimiz Olimpiyat olacak. İstanbul'da oynayalım diyeceğiz ama federasyon ve Beşiktaş'ın görüşü olabilir. İstanbul'a yakın bir yer, Kocaeli olabilir. Ortak bir şekilde konuşacağız. Önemli olan dostça bir finalin olması. Saha içine, saha dışından bir müdahalenin olmaması, hak edenin kazanması. Trabzonspor'un canı yandı bu sene, VAR'da her şeyin doğru şekilde işlemesi. Her şeyin adaletli olduğu, centilmence bir final olmasını diliyorum. Bizim Beşiktaş'la ilişkimiz her zaman iyi oldu. Bizi çok güzel ağırladılar İstanbul'da, biz de aynı şekilde. Çok centilmence geçen bir maç olacağına eminim. Önemli olan sahadaki mücadeledir. Daha iyi mücadele eden takım o gün kupayı alacaktır.'' ifadelerini kullandı.