Hilal Bardakcı / Editör

30 Mayıs Perşembe günü itibarıyla Trendyol Yemek'te sorun yaşanıyor. Öğleden sonra Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve sosyal medya ağları Facebook ve Instagram'daki yükleme sorununun ardından Trendyol Yemek uygulamasında da kullanıcılar bir hata ile karşılaşıyor. 

Çok sayıda kullanıcı Trendyol Yemek üzerinden verdikleri siparişlerin ulaşmadığını söylüyor. Trendyol Yemek'ten verdikleri siparişlerin en az 1-1.5 saattir kendilerine ulaşmadığını belirten kullanıcılar, problemin kaynağını merak ediyor.

Öte yandan, çok sayıda kullanıcı söz konusu şikayetlerini sosyal medya ağları üzerinden dile getirmeye başladı.

Şanlıurfa'da silahlı kavgada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı Şanlıurfa'da silahlı kavgada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Trendyol Yemek Siparis Verilmiyor

Bu görsellerde de uygulama üzerinden sipariş veren Aslında.com ekibinin yaşadığı sorunu görüyorsunuz. Saat 14.05'te verilen yemek siparişi aradan geçen yaklaşık 1.5 saate rağmen halen hazırlanıyor olarak görünüyor. Üstelik siparişin verildiği işletmenin konumu da çok yakın. 

TRENDYOL YEMEK ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN SİPARİŞ VERİLMİYOR?

Peki, Trendyol Yemek çöktü mü? Uzun bekleme sürelerine rağmen verilen siparişlerin müşterilere ulaşmamasının yanı sıra Trendyol Yemek üzerinden sipariş vermek isteyen kullanıcılar da sorun yaşadıklarını dile getiriyor. Biz de uygulamaya girdiğimizde rastgele tıkladığımız çok sayıda işletmenin siparişlere kapalı olduğunu görüyoruz.

Kullanıcıların bir kısmı bütün restoranların kapalı olduğunu görürken, bazı kullanıcılar ise açık görünmesine rağmen sepete yemek eklemekte sorun yaşıyor.

Kaynak: Haber Merkezi